راهنما

شهید رحمت الله بامری :

اگر به فیض والای شهادت نایل شدم فرزندم را به ادامه‌ی تحصیل وادار کنید تا از این رهگذر بتواند خدمتی به جامعه نماید.

173 بازدید
دی ۱۲ام, ۱۳۹۵
- کد خبر: ۹۵۱۰۱۲2866
خاطراتی که فراموش می شوند
هرگاه در کنار یکی از افراد مسن آبادی می نشینیم زبانشان به خاطرات گذشته باز می شود، خاطراتی که نکات تلخ و شیرین زیادی دارد و بعضاً بسیاری از آنها دارای ارزش و قابلیت ثبت و ماندگاری را دارد . به طور مثال بسیاری از مشاغل قدیم مزرعه امام از قبیل کاربافی، پارچه بافی، نخ […]

هرگاه در کنار یکی از افراد مسن آبادی می نشینیم زبانشان به خاطرات گذشته باز می شود، خاطراتی که نکات تلخ و شیرین زیادی دارد و بعضاً بسیاری از آنها دارای ارزش و قابلیت ثبت و ماندگاری را دارد . به طور مثال بسیاری از مشاغل قدیم مزرعه امام از قبیل کاربافی، پارچه بافی، نخ ریسی و … از اذهان فراموش شده و در کنار آن بسیاری از آداب و رسوم گذشتگان نیز درحال فراموشی است و روز به روز اهمیت بازیابی این اطلاعات مهم در قالب «تاریخ شفاهی» اهالی مزرعه امام به شدت احساس می شود .
مسأله تاریخ شفاهی و ثبت آن از یک رو به زنده شدن برخی از داشته ها که به مرور زمان به فراموشی سپرده شده است کمک می کند و از روی دیگر میراثی ماندگار می شود برای فرزندان ما .
لذا از کلیه همشهریان عزیز درخواست می نماییم با ثبت خاطرات پدران و مادران خود با اولویت خانواده شهدا ، ایثارگران ، افراد سالخورده و چهره ها و اشخاصی که نقش کلیدی در بسیاری از برنامه های مذهبی ، فرهنگی و اجتماعی دارند با استفاده از فیلم برداری از طریق تلفن‌همراه یا ضبط صدای سوژه خاطرات شفاهی بسیاری از قدیمی ها را جمع آوری و به انتشار به صورت متن (در قالب کتاب) و یا مستند به ما کمک نمایید .

جهت ارتباط و ارسال مطالب خود می توانید با آیدی تلگرام @Ebeheshti_ir ارتباط برقرار نمایید.

ישראל לא תושמד
آمار و اطلاعت
  • 0
  • 31
  • 265
  • 1,152,882
  • 342
  • 131